Pohádky online | Pohádkář | Pohádky ke shlédnutí zdarma | Pohádky na dobrou noc
Kontakt Mapa serveru Homepage

MojePohádky.cz

Pohádky online - pohádky na dobrou nocBanner Večerníček

Podívejte se na všechny pohádky online na jednom webu.

Blíží se Vánoce 2010 - máte už vybrané vhodné vánoční dárky pro vaše blízké?

verze pro tisk

Pohádkář

Děti, už jste někdy přemýšleli nad tím, kde se vlastně pohádky vzaly a stále berou? Kdo stojí za těmi kouzelnými příběhy plnými fantazie? Příběhy, kde se střetává dobro se zlem a nakonec vždy zvítězí ten hodný, spravedlivý a statečný jako například Honza nad tříhlavým drakem, princ nad zlým černokněžníkem nebo Červená Karkulka (tedy přesněji myslivec) nad nenažraným vlkem?

Pohádkář vymýšlí příběhy

Za pohádkami jako takovými stojí pohádkář. Člověk, který vymýšlí pohádky a čarovné příběhy. Tento pohádkář je vypráví svým dětem a ti je šíří dál tak, že je povídají mezi svými kamarády. Anebo se pohádkář chopí pera a papíru - dnes už počítače s klávesnicí - a své vyfantazírované příběhy a čarovné pohádky, které má ve své hlavě takto zrealizuje. Pokud se tyto pohádky líbí, stačí je už jen svázat do hezké knížky a pohádky jsou na světě. Vy si je můžete pak koupit v knihkupectví nebo půjčit v knihovně.

V dnešním světě počítačů najdete spoustu zajímavých pohádek k přečtení nebo ke zhlédnutí na internetových stránkách. Nevím jak vy, ale pro nás starší stále představuje pohádková knížka v naší domácí knihovničce ten největší poklad.

Významný pohádkář a zakladatel pohádkářství byl Francouz Charles Perrault (Šárl Peró). V 17. století vydal první sbírku pohádek pod názvem „Pohádky mé matky Husy“. Knížka obsahovala bezpochyby vám známé pohádky jako byly Popelka, Sněhurka, O perníkové chaloupce či Červená Karkulka a jiné. Tyto pohádky pak v dalších stoletích napodobovali i další známí pohádkáři. Věříme, že ve vašich knihovničkách se najdou i dílka od našich českých spisovatelů. Mezi těmito pohádkáři určitě nechybí Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Karel Čapek, Václav Čtvrtek nebo jiní.

Novodobý, světově známý pohádkář těšící se bezpochyby velké oblibě je britská spisovatelka Joanne K. Rowlingová. Ta se proslavila řadou knih o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi. Tyto knihy jste si vy – děti tak oblíbily, že se staly i předlohou pro filmové zpracování. Příběhy tohoto chytrého mladíka s dobrým srdcem můžete vidět nejen na DVD, ale i v televizi.

Pravděpodobně se osůbka zvaná pohádkář najde i u vás doma. Vždyť právě maminka, tatínek, babička či jiný člen vaší rodiny, který vám večer před spaním čte pohádky na dobrou noc, občas sklouzne k tomu, že se právě on stane na jeden večer pohádkářem. Odloží knížku a dá se do vyprávění svých představ a fantazií. Takže se nakonec může stát, že princ, který by měl vysvobodit princeznu se nakonec ožení se čtyrhlavou saní a založí si obchod s klobáskami a salámy. Ale proč ne.

Podívejte se na všechny pohádky online na jednom webu.