Pohádky online | Pohádkář | Pohádky ke shlédnutí zdarma | Pohádky na dobrou noc
Kontakt Mapa serveru Homepage

MojePohádky.cz

Pohádky online - pohádky na dobrou nocBanner Večerníček

Podívejte se na všechny pohádky online na jednom webu.

Blíží se Vánoce 2010 - máte už vybrané vhodné vánoční dárky pro vaše blízké?

verze pro tisk

Pohádky o mašinkách

[start]Pohádky o mašinkách

Největšími odborníky přes pohádky jste vy – děti. Takže nám určitě dáte za pravdu, že se v pohádkách psalo už opravdu o všem. V pohádkách jste se setkaly se všemi zvířátky, co na zemi žijí, se smyšlenými neexistujícími bytostmi, autíčky, roboty, rostlinami a jinými neživými předměty. Proto vás určitě nepřekvapí ani pohádky o mašinkách.

Tyto pohádky o mašinkách uchvacují už několikátou generaci dětí. Před více jak šedesáti lety spisovatel Pavel Nauman právě vymyslel a napsal příběhy zlobivé kouzelné mašinky, železničářů a kouzelníka Zababy. Kniha těchto pohádek vyšla roku 1942. Byla doplněna krásnými ilustracemi Kamila Lhotáka a stala se opravdu velmi vyhledávanou. Brzy okouzlila spoustu dětí i rodičů.

O tom, že se pohádky o mašinkách staly skutečně populárními, vypovídá ta skutečnost, že byly zfilmovány. Roku 1987 natočil režisér Eduard Hofman animovaný večerníček, který měl deset dílů. Hlas tomuto večerníčku propůjčil významný herec Vladimír Ráž. Postupem času, jak šla technika a doba kupředu, tak se pohádky o mašinkách objevily i na CD nosiči. Dnes je můžete najít a zhlédnout přímo na internetových stránkách.

O čem příběhy o mašinkách vyprávějí?

A o čem tedy pohádky o mašinkách vypráví? Hlavními aktéry těchto pohádek jsou kouzelné mašinky, které mají své sny a přání. Dál se tu seznámíte s přísným panem Nejvyšším železničářem, hodným a obětavým panem Blahošem, který pracuje na železnici či malým chlapcem Pavlíkem (přezdívaný Pašík). Nechybí tu ani čarodějnický konstruktér lokomotiv – pan Zababa. Mašinky prožívají své příběhy na pražském Smíchovském nádraží a okolních tratích. Tak jak tomu u pohádek je i tady se střetává dobro se zlem a nakonec vítězí kdo jiný, než dobro. Každý příběh má mravní ponaučení.

Děti, pokud tedy poctivě sledujete každý večer Večerníčka v televizi a samy jste se zatím s pohádkami o mašinách nesetkaly, tak vám je určitě doporučujeme. Stačí tedy vyčkat, až vám je Večerníček nabídne. A jaké příběhy mašinek vás čekají? Jedná se o epizody: Nejvyšší pan železničář, U kouzelníka Zababy, O dlouhé lokomotivě, Pan Blahoš a černokněžník Zábava, Jak z jedné mašinky bylo mašinek deset, O pyšné lokomotivě, O zvědavé mašince, O mašince, která nechtěla jezdit po kolejích, Jak jela mašinka po kolejích a Proměna kouzelníka Zababy.

Pokud jste však už teď nedočkaví, není nic jednoduššího než si půjčit knížku nebo se podívat po DVD či na internetu. Pohádky o mašinkách vás určitě okouzlí.


Hodnocení

Hodnocení: 3.76 hvězdiček/ Hodnoceno: 21x

Další díly


Další večerníčkyZobrazeno: 17866x | 19. říjen 2009 | Večerníčky | no comments

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!